© FFSE Koziołki
WYNIKI - etap II
I. NAGRODY REGULAMINOWE
JURY w składzie:
1.
Dariusz Łabędzk
i - przewodniczący jury (rysownik, reprezentant FFSE i SPAK)
2.
Dariusz Pietrzak
- członek jury (rysownik - reprezentant. FFSE i SPAK)
3.
Henryk Sawka
- członek jury (rysownik)
4.
Elżbieta Laskowska
- członek jury (dyrektor Muzeum Karykatury)
5.
Małgorzata Daniszewska
- członek jury (redaktor pisma)
6.
Maciej Siuda
- członek jury (prawnik)
7.
Janusz Kasztelewicz
- członek jury (przedsiębiorca)
wytypowało następujących laureatów nagród regulaminowych w 2 kategoriach:

Karykatura Portretowa:
I m-ce
za pracę „Wysoka Izba” autor:
Łukasz Szostak
(3000 zł + statuetka koziołki)

II m-ce
za pracę. „Języki ognia…” autor:
Katarzyna Czerniawska
(2000 zł)

III m-ce
za pracę. „EUROTUSK” autor:
Grzegorz Sobczak
(1000 zł)

Rysunek Satyryczny:
I m-ce
za pracę „Sondaż wyborczy” autor:
Mirosław Hajnos
(3000 zł + statuetka koziołki)

II m-ce
za pracę „Polski Kopacz Węgla” autor:
Marek Tofil
(2000 zł)

III m-ce
za pracę „Próba mikrofonu” autor:
Robert Mirowski
(1000 zł)

II. NAGRODY I WYRÓŻNIENIA POZAREGULAMINOWE

1.
Nagroda Fabryki Mebli Biurowych MARO
za pracę: „Mąż stanu”, autor:
Jacek Lanckoroński
(1000 zł + biurko)

2.
Nagroda Tygodnika NIE
za pracę: „Świeckie państwo”, autor:
Tomasz Wiater
(1000 zł + publikacja prac w tygodniku NIE)

3.
Nagroda firmy Sądecki Bartnik
za pracę: „Charlie Hebdo”, autor:
Janusz Grysiewicz
(bukiet miodowy)

4.
Nagroda firmy Gospodarstwo Sadownicze Jarosław Nowak
za pracę: „Ministerstwo do spraw afer”, autor:
Grzegorz Bąkowski
(bukiet soków)

5.
Nagroda Wicemarszałkini Sejmu RP
Wandy Nowickiej
laureat nagrody zostanie ogłoszony na wernisażu wystawy w Sejmie RP
(nagroda rzeczowa)

6.
Wyróżnienie Honorowe Fundacji FSE „Koziołki”
za pracę: „Wybory”, autor:
Przemysław Bukowski
(Dyplom Honorowy, upominek)

7. Wyróżnienie Honorowe
Fundacji FSE „Koziołki”
za pracę: „Jan Rostowski”, autor:
Janusz Mrozowski
(Dyplom Honorowy, upominek)


III. NAGRODA ZBIOROWA
czyli AUTORZY I PRACE WYTYPOWANE NA WYSTAWĘ W SEJMIE RP
(osobno w obu kategoriach tematycznych)

Karykatura portretowa
1.
Marcin Bondarowicz
Praca bez tutułu 05
2.
Joanna Burnat
„Ho, ho, ho”
3.
Cecocho Aleksiej
„Jezus - Korwin Mikke”
4.
Katarzyna Czerniawska
„Dużeego”, „Języki ognia…”
5.
Kamila Franke
„Ryszard Kalisz”
6.
Małgorzata Gnyś Godard
„KAKTUSK”, „Ewa Kopacz”
7.
Mirosław Goliszewski
„Twitterman”
8.
Andrzej Graniak
„Jaki kraj taki joker”
9.
Marek Grela
„Anna Grodzka”, „Bartosz Arłukowicz”, „Ewa Kopacz”, „Janusz Korwin- Mikke”
10.
Janusz Grysiewicz
„Makowa panienka” (praca wyłączona z konkursu)
11.
Sławomir Kaczmarek
„Słowa nie czyny”, „Zawsze z wiatrem”
12.
Sergiusz Kaszkowski
„Wanda Nowicka”, Prezydent Komorowski
13.
Jacek Kawa
„Gra wstępna”
14.
Lesław Kuczerski
„Robert Biedroń”, „Bieńkowska”, „Kaczyński i Macierewicz”, „Kopacz”, „Korwin”, „Miller i Palikot”, „Rostowski”
15.
Sławomir Makal
„Ewidentnie zdwojona czujność”
16.
Janusz Mrozowski
„Bartosz Arłukowicz”, „Elżbieta Jakubiak”, „Waldemar Pawlak”, „Jan Rostowski”
17.
Witold Mysyrowicz
„Ewa Kopacz”, „Wódz”
18.
Nikodem Nowak
„Sztygar Ewa Kopacz”
19.
Rozalia Nowak
„ Adam Szejnfeld”, „ Stefan Niesiołowski”
20.
Radosław Ruciński
„Błędne koło”, „Doctor selfie”, „Oba ma”
21.
Grzegorz Sobczak
„EUROTUSK”
22.
Paweł Stańczyk
„Antoni Macierewicz - Prezes”
23.
Łukasz Szostak
„Wysoka Izba small”
24.
Monika Wyłoga
„Bez tytułu”, „Dzień kobiet”, „Kryssstyna”
25.
Przemysław Zamojski
„O Jezu Kryste…”

Rysunek satyryczny
1.
Grzegorz Bąkowski
„Ministerstwo do spraw afer”, „Nigdy na ciebie…”, „Proszę nie tworzyć kolejek”, „Skreśl na chybił-trafił|”, „Ty
kogoś masz…”
2.
Marcin Bondarowicz
bez tytułu 01, bez tytułu 02, bez tytułu 03, bez tytułu 04,
3.
Przemysław Bukowski
„Wybory”
4.
Henryk Cebula
bez tytułu
5.
Dariusz Dąbrowski
„NFZ”, „Pinokio”
6.
Anna Domaszewska
„Restauracja sejmowa”
7.
Michał Fatyga
bez tytułu
8.
Jerzy Fedro
„Na koń”
9.
Małgorzata Gnyś-Godard
„Expose”, „Ręka rękę myje”, „Krajowa Partia Merdaczy”
10.
Michał Graczyk
„Koziołki”, „Udławił się”, „WOSP”
11.
Andrzej Graniak
„Dragi władzy”
12.
Janusz Grysiewicz
„Charlie Hebdo”, „Głosowanie”
13.
Mirosław Hajnos
„Mówca”, „Sondaż wyborczy”
14.
Jarosław Józef Jasiński
„Król”
15.
Jacek Kawa
„Debata”, „Młynek PL”,
16.
Zbigniew Kołaczek
„A to Polska właśnie”, „Jak PiS z Platformą „ Poseł wielokadencyjny”
17.
Jacek Lanckoroński
„Mąż stanu”
18.
Edward Lutczyn
„Mgła stulecia”, „Jestem ZA”, „O Boże”
19.
Sławomir Łuczyński
„Guzik”, „Krowa”, „Patriota”, „Pomost”, „Twarz”
20.
Sławomir Makal
„Sól i pieprz”
21.
Robert Mirowski
„Cieszmy się”, „Lodówka”, „Odrobina szaleju”, „Próba mikrofonu”, „Przysięga”, „U Sowy”
22.
Janusz Mrozowski
„Ubezpieczenie”, „PO stawia”, „Niesiołowski ante portas”
23.
Grzegorz Myćka
bez tytułu
24.
Witold Mysyrowicz
„Dom”, „Polityka”
25.
Zbigniew Piszczako
„I za tę wodę…”, Żebyś tak jeszcze”
26.
Waldemar Rukść
„Wyszedłem na swoje”
27.
Tomasz Rzeszutek
„Wczoraj partyjny…”
28.
Szczepan Sadurski
„Kameleon”
29.
Tomasz Sobiak
„Złote góry”
30.
Marek Tofil
„Polski Kopacz Węgla”
31.
Marcin Treichel
„MENU”. „Plakaty”, „Skłonności”
32.
Tomasz Wiater
„Wyrzucili mnie z SLD”, „Podziękuj Arłukowiczowi”, „Świeckie Państwo”
33.
Maciej Trzepałka
„Podsluch”
34.
Przemysław Zamojski
„Rękopis znaleziony w Madrycie”
35.
Piotr Zatorski
„Nowy typ polityka”, „Schody”

Informacja dodatkowa:
poza konkursem zaprezentowane zostaną wybrane prace autorów:
Sergiusz Kaszkowski, Paweł Kuczyński
oraz jurorów konkursu:
Henryk Sawka, Darek Pietrzak, Darek Łabędzki
swoje prace na wystawę przekazał także
Andrzej Mleczko

Wszystkim ww. artystom dziękujemy za udział w konkursie i w bezprecedensowej wystawie ich prac w Sejmie RP.
Niebawem otrzymacie Państwo oficjalne zaproszenie na wernisaż 17.03.2015, wysłane przez Sejm RP
w imieniu organizatorów
Dariusz Łabędzki
Protokół obrad jury konkursu
„POLITYKA W KARYKATURZE. Prawdziwa cnota krytyk się nie boi”.